Кошик
637 відгуків
Гуаша и мезороллеры - все для домашних бьюти-процедур    Купить
+380961954142
+380636272214
+380990392667
+380961954142
Интернет-магазин подарков Podarkus.

Петанк правила гри

Петанк правила гри
Новий вид активного відпочинку

03.07.12

Як грати в ПЕТАНК

Основні правила гри

 

1. У грі беруть участь дві команди. Команда може складатися з одного, двох або трьох гравців. У грі використовується не більше 12 куль. Якщо команда складається з одного або двох гравців, то кожен з них відіграє трьома кулями. Якщо до складу команди входить по три гравця, то кожен гравець такої команди грає двома кулями.

 

2. Кидаючи жереб, вибирають, яка команда починає грати першої. Ця команда креслить на землі коло діаметром близько 30 см.

 

3. Гравець першої команди кидає дерев'яна кулька - кошонет на відстань від 6 до 10 метрів але не ближче ніж на 50 см від будь-якої перешкоди. При цьому, ноги гравця повинні бути всередині кола до тих пір, поки кошонет не зупиниться.

 

4. Після того як кошонет кинутий, будь-який гравець першої команди кидає перший шар, намагаючись розмістити його, як можна ближче до кошонету. При цьому ноги кидає гравця не повинні виступати за межі кола.

 

5. Після першого кидка гравець другої команди стає в той же коло й намагається кинути свою кулю ближче до кошонету або вибити кулю опонента.

 

6. Наступний кидок робить команда, чия куля знаходиться далі від кошонета, і кидає свої кулі до тих пір, поки один з її куль не стане ближче до кошонету, ніж будь-якої з куль опонента. Після чого кидки робить команда опонентів. Якщо у команди опонента не залишилося куль для кидка, то інша команда кидає свої залишилися кулі, намагаючись розмістити їх як можна ближче до кошонету.

 

7. Коли кулі обох команд кинуті, проводиться підрахунок очок. Команда - переможниця отримує стільки очок, скільки куль розміщено ближче до кошонету, ніж найближчий куля ворожої команди.
У прикладі на малюнку, команда, що грає чорними кулями має 3 кулі розташованих ближче до кошонету ніж найближча куля команди грає білими кулями, і таким чином отримує 3 очки.

 

8. Раунд вважається закінченим, коли кожна команда кинула всі свої кулі. Команда - переможниця починає новий раунд, викреслюючи коло на місці падіння кошонета попереднього раунду, і знову кидає кошонет і починає новий раунд.
Гра продовжується, поки одна з команд не набрала 13 очок

 

Слід зазначити, що існує 2 види кидків кулі. Перший -pointing або установка, другий - shooting тобто вибивання. Вони настільки різні, що професійні гравці використовують, як правило, тільки один вид кидка. У першому випадку, ви намагаєтеся розмістити куля, як можна ближче до кошонету. У другому випадку, ви вибиваєте кулі противника, що дає вам можливість отримати очки різними способами:
1. Ви вибиваєте кулю супротивника, і найближчим кулею до кошонету стає один з ваших куль.
2. Ви просто розчищаєте територію навколо кошонета для того, щоб дозволити своїй команді укласти свої кулі, як можна ближче до кошонету.
3. Ідеальна ситуація, коли, вибиваючи кулю супротивника, ваш куля залишається на його місці. Ось це і є знамените carreau.

Інші статті